Dlaczego Joomla™?

Joomla™ jest to program do tworzenia i zarządzania dynamicznymi stronami WWW (z ang. Content Managment System - CMS). Pozwala on jego użytkownikowi na prowadzenie zaawansowanego serwisu WWW bez konieczności wgłębiania się w tajniki klasycznego języka HTML, opanowania podstaw skryptów PHP oraz nauki obsługi bazy danych. Wszystko załatwiane jest przez zintegrowany panel administratora, a administrator portalu skupia się nad wartościową treścią strony,  a nie na sposobie jego zakodowania.

System tworzony jest przez programistów - wolontariuszy z całego świata. Jest to wielka, międzynarodowa społeczność. Koordynacją całego projektu zajmuje się zespół skupiony wokół Open Source Matters. Joomla™ dostępna jest w wielu językach (w tym oraz posiada możliwość instalowania własnych skryptów i aplikacji, które znacznie zwiększają atrakcyjność strony WWW. Dostępnych jest również bardzo dużo gotowych rozwiązań. 

Joomla™ jest niezywkle intuicyjnym systemem do tworzenia stron WWW. Wystarczy kilka chwil z doświadczonym użytkownikiem Joomla™, aby spokojnie opanować podstawy.