FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Kim jesteś?
Jestem osobą zajmującą się promocją i reklamą w sieci.  Działam od roku 2006 wdrażając strony w systemie Joomla™ oraz rozwijając własne serwisy informacyjne. Jestem również inwestorem na rynku domen. Moje  doświadczenie pozwala firmom - moim Klientom - wystartować z wysokiej pozycji. Nie tylko w wyszukiwarce Google. Doradzam tylko najlepsze rozwiązania.

Czy potrzebna mi aż tak rozbudowana strona www?
To już od Państwa zależy. Czasy, gdy strony były ręcznie wpisywane przy pomocy notatnika odeszły już w zapomnienie. Dziś, przy obecnym rozwoju technologii tworzenie stron statycznych jest podobne do podróżowania koleją parową. I choć samo podróżowanie koleją tego typu należy do przyjemnych z racji na towarzyszące doznania, nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie decyzji o masowym przejściu na ten środek lokomocji.
Podobnie jest ze stronami WWW. Strony statyczne są drogie w utrzymaniu, trudne w konfiguracji i niezwykle kosztowne w aktualizacji. Tańszym rozwiązaniem jest stworzenie strony dynamicznej.

Jaki jest koszt stworzenia takiej strony?
Koszt stworzenia strony w oparciu o CMS Joomla™ jest o wiele niższy niż w przypadku dedykowanych systemów CMS. W przypadku dostarczenia strony przez iJoomla.pl macie Państwo do wyboru kilka wariantów współpracy. Zapraszam zatem do kontaktu.

Czy na Joomla™ mogę stworzyć galerię zdjęć?
Ależ oczywiście. Joomla™ udostępnia wiele wtyczek służących do wyświetlania fotografii. Od prostych narzędzi umożliwiających efektowne wyświetlanie zdjęć na stronie WWW po zaawansowane kombajny do zarządzania fotografiami na stronie.

Mam napisaną stronę w html, czy po przejściu na Joomla™ stracę wyniki pozycjonowania?
Oczywiście, nic Państwo nie stracicie. Przygotowana przeze mnie strona i pozycjonowane podstrony będą znajdowały się "w tym samym miejscu" i będą zawierały tą samą treść, jak przed migracją. Taka operacja przeprowadzana jest przeze mnie w momencie tworzenia systemu. Jednak decydując się na przejście do CMS Joomla™ zyskujecie Państwo pełną konfigurowalność własnej strony bez konieczności znajomości języka HTML.

Mam kilka domen i chciałbym, aby były one przypisane do tej samej strony.
Joomla™ może współpracować z kilkoma domenami. Adresy podstron są wówczas generowane dynamicznie. Jeżeli domena jest przeniesiona na mój DNS i hostowana na dobrych serwerach zadbam o to, aby Wasza strona funkcjonowała nie tylko w Waszych domenach, ale aby również przekierowywane na stronę były wszystkie subdomeny.

Czy będę mógł sprawdzić kto mnie odwiedził? Instalujecie jakiś licznik strony?
Szczerze powiedziawszy odradzamy naszym Klientom instalowanie licznika stron z przyczyn czysto estetycznych. Często na swoich stronach podawane są informacje o "dynamicznym rozwoju firmy" lub też o "wielu zadowolonych klientach". Jednak dziwnie wygląda licznik strony w postaci "Dziś odwiedziło nas 4 osoby" wygenerowany o godzinie 23. Zamiast tego na stworzonych przeze mnie stronach znajdziecie Państwo (w zapleczu) rozbudowany moduł statystyk, w których dowiecie się, kto, o której godzinie, z jakiego komputera (adresu, systemu i użytej przeglądarki) odwiedził które strony WWW oraz uzyskacie informacje o tym, skąd do Was trafił oraz (w przypadku przejścia z wyszukiwarek) jaka szukana fraza została mu wyświetlona.

Ile czasu trwa stworzenie przez iJoomla.pl strony WWW?
Sama strona to nie wszystko. Na początku próbuję uzyskać od Klienta informacje, co jest dla Niego najważniejsze, w jakiej branży działa, na które aspekty strony chce położyć największy nacisk.  Wspólnie wybieramy layout strony (pozycje menu, ilość kolumn, ułożenie rzeczy na stronie). Dopiero później przystępuję do rejestracji domeny i stworzenia strony WWW. Oczywiście aby nie narażać naszych Klientów strona przygotowywana przeze mnie znajduje się w stosownej subdomenie aby nie została błędnie zindeksowana przez boty i wścibskie oko konkurencji. Dopiero po akceptacji przez Klienta strony upubliczniam ją w sieci. Staram się, aby czas od pierwszego kontaktu i deklaracji Klienta "proszę zaczynać" do momentu wypuszczenia strony w Internet nie był dłuższy niż 24 godziny.

A jak jest z pozycjonowaniem?
Zapewniam naszym Klientom pełne wsparcie w pozycjonowaniu strony. Co prawda, nie świadczę usług w komercyjnym pozycjonowaniu stron opartych o system Joomla™, jednak strony opuszczające mój "warsztat" bardzo szybko znajdują się na wysokich miejscach w wyszukiwarkach.

Joomla potrzebuje aktualizacji. Za to się coś płaci?
W sytuacji gdy strona funkcjonuje na dobrych serwerach i została mi zlecona opieka nad stroną WWW - aktualizacji dokonuję automatycznie po pojawieniu się krytycznej poprawki. W przypadku zainstalowania większej liczby modułów na stronie monitoruję ich działanie oraz aktualizację. Natomiast same "paczki aktualizacyjne" czystej Joomla™ są zupełnie darmowe.