Magento

 

  • Magento – nieograniczone i darmowe możliwości dla e-commerce

 

Magento to oprogramowanie dla sklepów internetowych w języku PHP wydane po raz pierwszy 11 marca 2008 roku. Obecnie jest ono rozwijane przez firmę Adobe. Narzędzie jest udostępniane wszystkim użytkownikom na zasadzie darmowej licencji Open Software Licence 3.0. 

  1. Platfortma Magento
  2. Magento dla firm
  3. Cechy oprogramowania Magento

 

  • Platforma Magento

 

Oprogramowanie Magento jest oparte na platformie Zend Framework. Udostępnia ono użytkownikom swoje API powstałe dzięki prokołowi SOAP oraz XML-RCP. Jako baza danych zaś jest wykorzystywane narzędzie MySQL, natomiast programowanie obiektowe jest tworzone za pomocą architektury Model-View-Controller. Obecnie Magneto jest jednym z najczęściej wybieranych narzędzi do tworzenia zarówno małych, jak i dużych sklepów internetowych. 

 

  • Magento dla firm

 

Z Magento mogą korzystać sklepy internetowe o różnej wielkości. W tym celu użytkownicy mają do wyboru dwie platformy: darmowe Magento Community Edition oraz płatne Magento Enterprise Edition. 

Darmowe oprogramowanie Magento Community Edition opiera się na dowolności modyfikacji podstaw programu poprzez wykorzystanie otwartej licencji. Stanowi ono podstawowe wsparcie dla sklepów internetowych, do którego deweloperzy mogą wdrożyć oraz rozszerzyć funkcjonalności o nowe moduły.

Z kolei Magento Enterprise Edition to płatne rozwiązanie, które umożliwia wykorzystanie jeszcze większej liczby opcji oraz modułów. Jednocześnie posiada te same pliki podstawowe.  Oprogramowanie zezwala na obsługę kilku baz danych naraz, a także rozszerza funkcję dla administratorów, usprawniając przy tym wysyłkę towaru do klientów.

 

  • Cechy oprogramowania Magento

 

Zarówno Magento Community Edition, jak i Magento Enterprise Edition są chętnie stosowane przez właścicieli sklepów internetowych. Oprogramowanie cechuje rozbudowany system modułów, raportów oraz płatności. Za pomocą jednego panelu użytkownik ma możliwość obsługi kilku sklepów jednocześnie. Natomiast architektura skryptu pozwala na dodawanie własnych funkcjonalności.

Dzięki Magento użytkownik może zarządzać treścią poprzez intuicyjny CMS, wdrażać dowolne szaty graficzne oraz łączyć sklep z innym CRM i systemami płatniczymi. Oprogramowane umożliwia także kompleksowe zarządzanie zamówień z panelu, kategoriami, definiowaniem produktów oraz cenami. Magento daje również możliwość przeglądu szczegółowych raportów, jak też integrację oprogramowania z Google Analytics w celu prowadzenia działań marketingowych sklepu.

Z Magento korzystają sklepy internetowe na całym świecie. Na tym oprogramowaniu opierają swój e-commerce znane marki jak Nike, Land Rober, czy Ford. Całkowity udział Magento na rynku wynosi zaś około 30%.