Stwórz własny sklep internetowy na iJoomla

Stwórz własny sklep internetowy na iJoomla

22 lipca, 2022 0 przez Redakcja

W dzisiejszych czasach firma bez własnego sklepu internetowego nie jest w stanie się rozwijać. Na szczęście by stworzyć własną platformę sprzedaży, możesz skorzystać z darmowego i intuicyjnego systemu iJoomla.

  1. Postaw na iJoomla
  2. Koszt stworzenia własnego sklepu internetowego
  3. Popularne wtyczki iJoomla! dla sklepu
  4. Podbij Internet z iJoomla!

Postaw na iJoomla!

Joomla to system CMS dostępny za darmo i w każdej chwili gotowy do pobrania z oficjalnej witryny projektu – downloads.joomla.org. Dzięki dużej popularności serwisu, istnieje wiele darmowych rozszerzeń i wtyczek do Joomli, które umożliwią Ci łatwe stworzenie swojego sklepu internetowego. O ile więc standardowa instalacja Joomla! raczej nie sprawdzi się jako podstawa do stworzenia sklepu, to wystarczy wgrać jedną z wielu wtyczek (dostępne są zarówno darmowe, jak i płatne rozszerzenia), aby twoja strona zyskała profesjonalny wygląd. Po wgraniu w panelu administracyjnym pojawią się opcje związane z dodawaniem nowych produktów i obsługą zamówień składanych przez internautów.

Koszt stworzenia własnego sklepu internetowego

Joomla! jest darmowym program, do którego istnieje wiele bezpłatnych i płatnych aktualizacji. Dzięki płatnym rozszerzeniom Twoja strona wyróżni się spośród innych sklepów internetowych. Pamiętaj jednak, że klienci mają obecnie nieograniczony wybór i decydują się zwykle na dopracowane intuicyjne strony stworzone przez zawodowców. Jeżeli więc twój sklep nie będzie atrakcyjny pod względem designu, korzystanie z niego okaże się nieintuicyjne lub oferowany towar będzie za drogi, trudno ci będzie osiągnąć sensowny poziom sprzedaży. Z drugiej jednak strony, program Joomla! jest całkowicie bezpłatny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by go na początek wypróbować.

Popularne wtyczki iJoomla! dla sklepu

Większość sklepów internetowych opiera się na takich rozszerzeniach jak DJ-Catalog2, J2Store oraz VirtueMart. To specjalne dodatki, które umożliwiają rozbudowanie każdej strony o moduł sprzedaży. Wystarczy wgrać je na serwer przez menadżera plików lub przesłać korzystając z odpowiedniej opcji w panelu, a następnie aktywować. To pierwszy krok do stworzenia sklepu internetowego, chociaż później dochodzi jeszcze do tego odpowiednie pozycjonowanie Twojego biznesu i marketing. Możesz już jednak bez problemu wypełnić stronę towarami, które masz do zaoferowania klientom. Wgrywając jedno z rozszerzeń iJoomla!, zyskasz między innymi: możliwość ustawiania cen, koszyk zakupowy, wyszukiwarkę produktów i porównywarkę towarów.

Samo stworzenie sklepu ecommerce to nie wszystko. Decydując się na stworzenie swojego sklepu internetowego, będziesz musiał dobrać odpowiedni motyw dla strony. Trudno jest znaleźć od razu taki, który przypadnie do gustu klientom, ale wybór na iJoomla! na pewno Ci pomoże. Sprawdź tylko, czy odpowiedni szablon został opisany jako nadający się pod ecommerce. Nie zapomnij również o podpięciu płatności internetowych, aby klienci mogli szybko zapłacić za zamówiony towar. Najprościej jest wdrożyć odbiór osobisty, płatności za pobraniem oraz za pośrednictwem PayPala, jednak obecnie większość osób preferuje płacić z wykorzystaniem Blika. Warto więc jak najszybciej nawiązać współpracę z pośrednikiem płatności, który zapewni ci dostęp do technologii Blik.

Podbij Internet z iJoomla!

Po zakończeniu prac nad sklepem, przetestuj swoją stronę na różnych urządzeniach i przeglądarkach. Możesz o to również poprosić najbliższą rodzinę i znajomych. To bardzo ważny etap, bo wielu klientów zrazi się, gdy nie będą mogli otworzyć czegoś na witrynie.