Przygotowanie strony internetowej – jaki jest koszt?

Przygotowanie strony internetowej – jaki jest koszt?

16 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Stronę internetową można przygotować na dwa sposoby: w wersji statycznej lub z wykorzystaniem systemu CMS. Niezależnie od tego, nowoczesna i czytelna strona może kosztować od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Co tak naprawdę wpływa na cenę strony i czy warto płacić za jej zrobienie? A może lepiej samemu postawić stronę na Joomla?

  1. Strona statyczna czy CMS?
  2. Czym się różni strona prywatna od firmowej?
  3. Darmowa strona na Joomla!

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale nasz poradnik z pewnością ułatwi ci podjęcie decyzji. Pamiętaj jednak, że o ile własna galeria zdjęć, strona z autorską muzyką lub prywatny blog mogą mieć pewne niedoróbki, to w biznesie jest to źle postrzegane. Kontrahenci zwracają uwagę na jakość strony, przez co oszczędzając na przygotowaniu strony, można czasami stracić szansę na zdobycie klienta.

Strona statyczna czy CMS?

Najtańsza, najprostsza i w niektórych przypadkach najbezpieczniejsza strona internetowa to prosta witryna typu statycznego. W przypadku takiej strony nie trzeba wykupować wydajnego serwera ani martwić się aktualizacjami CMS, ale jednocześnie zmienienie czegokolwiek jest bardzo uciążliwe. Jeżeli w firmie znajduje się osoba, która zna HTML i potrafi sprawnie wgrać nowe pliki na serwer, to można zacząć od statycznej strony. W innym przypadku lepiej od razu porzucić ten pomysł. CMS to większa swoboda i możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz rozbudować stronę internetową o nowe funkcje, opublikować wpis w kategorii z aktualnościami, czy po prostu zmienić zdjęcia lub kolory – to wszystko można zrobić z panelu, który jest prosty w obsłudze. Takie CMSy jak Joomla są chętnie wykorzystywane przez osoby, które prowadzą bloga dla siebie, jak i największe marki z całego świata.

Czym się różni strona prywatna od firmowej?

Dlatego też nową stronę stworzoną z wykorzystaniem CMS można polecić każdemu, kto chce dotrzeć do internautów. Zarówno strony firmowe, jak i prywatne można prowadzić na Joomla!, która jest niezwykle rozbudowana, a jednocześnie wiele podstawowych działań mogą na niej wykonać nawet te osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu serwisów internetowych.

Darmowa strona na Joomla!

Stronę na Joomla można postawić samemu. CMS można pobrać z oficjalnej strony i nie trzeba płacić za korzystanie z niego bez względu na to, czy chodzi o stronę prywatną, czy firmową. Często popełnianym błędem jest jednak samodzielne tworzenie serwisu przez osoby, które nigdy nie robiły takich rzeczy. W internecie można znaleźć filmy i poradniki na ten temat, dzięki którym teoretycznie można sobie z tym poradzić. Zabiera to jednak dużo czasu. W dodatku istnieje ryzyko, że coś zostanie źle skonfigurowane. Szkoda więc tracić czas, skoro czasami można znaleźć firmę, która wykona nowoczesną stronę za kilka tysięcy złotych. Jeżeli klient sobie zażyczy, aby firma wykorzystała CMS Joomla przy tworzeniu witryny, to nie powinno z tym być żadnych problemów. Dzięki temu nie trzeba będzie później płacić komuś za dodawanie aktualizacji.