Co poprawić w Joomla, aby zwiększyć efekty seo?

Co poprawić w Joomla, aby zwiększyć efekty seo?

11 lipca, 2021 0 przez Redakcja

Joomla! ma tyle różnych zastosowań, że można na niej stworzyć każdy rodzaj strony internetowej. Nie ma jednak znaczenia czy chcesz przygotować sklep, prywatnego bloga, stronę dla firmy, czy serwis z newsami z konkretnej branży. Jeżeli strona nie zostanie wypozycjonowana, to internauci nie będą mogli na nią trafić.

  1. Czy trzeba korzystać z dodatków i rozszerzeń związanych z seo?
  2. Opisy meta description w Joomla
  3. Porady seo dla Joomla!

Alternatywą dla pozycjonowania strony na Joomla! może być promowanie serwisu na Facebooku, YouTube lub w innych popularnych serwisach. Często jednak zmieniają one zasady oraz ucinają zasięgi, przez co lepiej nie bazować na takim ruchu. Wypozycjonowanie serwisu jest droższe i trwa dłużej, ale za to przyniesie doskonałe efekty. Czy w takim przypadku strona na Joomla! będzie odpowiednim wyborem? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Czy trzeba korzystać z dodatków i rozszerzeń związanych z seo?

W przypadku niektórych CMS można zapomnieć o wypozycjonowaniu strony bez inwestowania w kosztowne dodatki, dzięki którym można zmieniać kluczowe dla seo ustawienia. Jak to wygląda w Joomla? Darmowy CMS ma wbudowane funkcje, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia efektywności działań prowadzonych przez agencję SEO. Trzeba jednak wiedzieć, jak z nich korzystać. Przykładowo źle dobrane opisy meta description mogą utrudnić pozycjonowanie strony. Dodatkowo już na samym początku należy ustawić przyjazne adresy i zaplanować strukturę strony, aby później nie trzeba było wprowadzać poważnych zmian. Roboty odpowiedzialne za indeksowanie serwisu będą dzięki temu mogły od samego początku bez problemu odczytywać wszystkie istotne informacje.

Opisy meta description w Joomla

Wielu specjalistów seo uważa opisy meta description za kluczowe. W przypadku stron przygotowanych na Joomla można skorzystać ze wbudowanej opcji, dzięki której można edytować je zbiorczo lub pojedynczo. Wiele osób popełnia duży błąd i decyduje się na pierwszą z tych opcji. Chociaż można wówczas ustawić opisy dla wszystkich podstron w kilka minut, to jednocześnie jest to sprawdzony sposób na to, aby strona straciła wysokie pozycje w wyszukiwarce. Zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Google, każda strona w serwisie powinna mieć unikalny opis. W dodatku musi on odpowiadać treści, która się na niej znajduje. Lepiej więc zapłacić komuś za stworzenie unikalnych opisów i edytować je pojedynczo lub w ogóle nie korzystać z tej opcji.

Porady seo dla Joomla!

Podobnie jak wiele innych systemów CMS, w Joomla umożliwia dodawanie zdjęć w bardzo intuicyjny sposób. Przez to wiele osób ogranicza przygotowanie zdjęć do artykułu wyłącznie do pobierania ich z darmowych stocków i wrzucenia na serwer. Nie należy postępować w ten sposób, jeżeli chce się zoptymalizować stronę pod seo. Podstawą jest zapisanie zdjęć w postaci plików, które będą zajmowały mało miejsca, a jednocześnie nie wpłynie to na ich jakość. Dodatkowo każde zdjęcie powinno mieć atrybut alt, który zawiera opis tego, co przedstawia zdjęcie.