Joomla – co musisz wiedzieć o tym systemie?

Joomla – co musisz wiedzieć o tym systemie?

10 lutego, 2022 0 przez Redakcja

Zastanawiasz się, czym jest Joomla? Jakie zalety ma ten system? Jakie właściwie witryny można na nim stworzyć? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

 

  1. Czym jest Joomla?
  2. Jakie są zalety skryptu Joomla?
  3. Jakie witryny można tworzyć na Jommla?

 

Szukasz rozwiązania, dzięki któremu w łatwy i intuicyjny sposób stworzyć odpowiednie treści w Internecie? Interesują Cię tylko takie programy, które gwarantują bezproblemowe tworzenie standardowych stron internetowych? Już teraz sprawdź Jommla! Czym jest Jommla i jakie witryny można zbudować dzięki temu systemowi? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

Czym jest Joomla?

Jommla to nic innego, jak system zarządzania. W porównaniu do innych programów tego rodzaju Jommla wyróżnia się uniwersalnością i stosunkowo szerokim zakresem działalności. Dzięki temu wiele firm na całym świecie postawiło swoje strony internetowe za pomocą właśnie tego systemu. Szeroka oferta oprogramowania sprawia, że nie tylko bez problemu stworzysz odpowiednią witrynę dla swojej marki, ale także atrakcyjną wizytówkę dla lokalnej firmy.

 

System pracy Joomla daje tak naprawdę wiele możliwości. Oprócz wspomnianej strony internetowej dla swojej firmy, za pomocą wspomnianego systemu możesz także postawić sklep internetowy, rozbudowaną stronę dla uczelni czy portal tematyczny. Każdą stronę bez problemu wyposażysz w interesujące Cię zakładki, własne katalogi produktów czy miejsca, w których klienci będą mogli zostawić swoją opinię. Za pośrednictwem Jommla możesz także przeprowadzić szkolenie online.

 

Joomla! to aktualnie najpopularniejszy skrypt, który łączy w sobie prostotę WordPressa i kompleksowość zaawansowanego Drupala. Od WordPressa jest bardziej zaawansowany, a w porównaniu do Drupala mniej skomplikowany.

 

Jakie są zalety skryptu Joomla?

Jommla ma wiele zalet. Do najważniejszych zalicza się bardzo prostą instalację, kilka tysięcy darmowych wtyczek, optymalne wsparcie techniczne czy kompleksowy system nawigacji. Ponadto lista zalet obejmuje proste adresy URL, równie prosta aktualizacja i zaawansowana administracja, oferująca wiele różnorodnych funkcji. Sam skrypt ma ogromną ilość wspomnianych wtyczek, modułów oraz szablonów. Jommla jest aktualnie bardzo popularny w Polsce ze względu na swoją funkcjonalność i możliwości. Doskonale sprawdzi się nie tylko przy tworzeniu standardowych i prostych stron internetowych, ale także przy witrynach multimedialnych czy takich, w których planujemy opublikować sporo treści.

 

 

Jakie witryny można tworzyć na Jommla?

Na Jommla każdy zainteresowany może stworzyć różnego rodzaju witryny. Do najpopularniejszych zalicza się firmowe strony internetowe, które używa się głównie jako swego rodzaju ośrodek komunikacji oferenta z klientem. Ponadto Jommle wykorzystuje się do tworzenia witryn ośrodków edukacyjnych, w tym uczelni wyższych, szkół publicznych oraz prywatnych. Joomla sprawdzi się także do postawienia strony takich miejsc jak galerie sztuki,  muzea czy biblioteki publiczne. Do tej listy można dopisać także internetowe gazety, księgarnie czy wypożyczalnie e-booków, witryny związane z rządową lub samorządową działalnością czy sklepy internetowe.

 

Jak widać, możliwości jest wiele. Dzięki tej różnorodności gwarantujemy, że każda zainteresowana osoba bez problemu stworzy odpowiednią dla siebie witrynę.