Systemy CMS – co warto wiedzieć na ich temat?

Systemy CMS – co warto wiedzieć na ich temat?

23 marca, 2022 0 przez Redakcja

Systemy CMS ma wiele zalet. To praktyczne oprogramowanie skutecznie pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu marketingu internetowego. W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje dotyczące systemów CMS.

 • Czym jest system CMS?
 • Najpopularniejsze systemy CMS
 • Dlaczego warto inwestować w CMS?

Czym jest system CMS?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest oprogramowania CMS (ang. Content Management System). Otóż jest to system zarządzania treścią na stronie internetowej. CMS umożliwia łatwe stworzenie strony, a także sprawne edytowanie i aktualizację treści, które się na niej znajdują. Dzięki temu możemy zarządzać informacjami umieszczonymi na stronie bez znajomości HTML, CSS, JS czy PHP.

Najpopularniejsze systemy CMS

Na rynku są dostępne różne rodzaje CMS-ów, dlatego wybór idealnego systemu nie jest łatwym zadaniem. Wybrane oprogramowanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb danej firmy. Do najbardziej popularnych systemów CMS możemy zaliczyć:

 • WordPress – najbardziej popularny system CMS na całym świecie. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze, dlatego korzystają z niego zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy tworzenia stron internetowych. System udostępnia szeroki wybór motywów i wtyczek – zarówno darmowych, jak i płatnych. Dzięki temu można rozbudować i skonfigurować stronę zgodnie ze swoimi potrzebami.
 • Joomla – zajmuje drugą pozycję w rankingach popularności. System ten jest bardziej zaawansowany i rozbudowany niż WordPress. Joomla daje swoim użytkownikom dostęp do dużej ilości ciekawych funkcji, poradników oraz materiałów szkoleniowych. Umożliwia też korzystanie z darmowych wtyczek i motywów.
 • Drupal – jest to system, który świetnie sprawdza się do obsługi bardziej zaawansowanych stron internetowych. Daje spore możliwości w zakresie modyfikacji i zarządzania treścią. Obsługa systemu jest jednak zdecydowanie trudniejsza niż w przypadku WordPressa czy Joomli.

Dlaczego warto inwestować w CMS?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wdrożyć system CMS w swojej firmie. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

 • Dobre systemy CMS charakteryzują się intuicyjnością i łatwością obsługi, dzięki czemu umożliwiają sprawne zarządzanie treścią na stronie internetowej.
 • Do obsługi systemu CMS nie jest konieczna znajomość HTML, CSS i PHP.
 • System CMS jest elastyczny – można go dostosować do różnego rodzaju stron.
 • Bezpieczeństwo korzystania z oprogramowania.
 • Istnieje możliwość zdalnej pracy z systemem CMS.
 • Możliwość łatwego dodawania nowych stron i szablonów.

System CMS – dla kogo jest przeznaczony?

Wdrożenie systemu CMS w firmie to świetna propozycja dla każdego przedsiębiorcy – niezależnie od profilu prowadzonej działalności. CMS będzie idealnym wyborem w przypadku firm, którym zależy na połączeniu profesjonalnego wyglądu witryny z możliwością łatwego wprowadzania zmian i aktualizacji na stronie. Dzięki systemom CMS możemy zarządzać stroną internetową bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy w tym zakresie.