Skąd pobrać aktualną wersję Joomla?

Skąd pobrać aktualną wersję Joomla?

7 sierpnia, 2020 0 przez Redakcja

Darmowy system zarządzania treścią Joomla! to idealny wybór dla osób, które chcą stworzyć nowoczesną stronę internetową bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów lub tracenia kilkudziesięciu godzin na prace programistyczne.

 

  1. Link do pobrania Joomla!
  2. Dokumentacja Joomla!

 

Pamiętaj jednak, że chociaż CMS można pobrać z wielu miejsc, najbezpieczniej jest skorzystać z oficjalnej strony deweloperów. Dzięki temu zyskasz pewność, że korzystasz z najnowszej wersji oraz nikt nie wprowadził w niej nieautoryzowanych zmian.

 

Link do pobrania Joomla!

 

Aktualna wersja – w momencie pisania tego artykułu oznaczona wersją 3.9.20 – dostępna jest na oficjalnej stronie Joomla!, którą znajdziesz pod adresem: https://downloads.joomla.org/pl/. Dostępne są tu również paczki aktualizacyjne dla wcześniejszych wydań. Możesz z nich skorzystać, jeżeli chcesz ręcznie zaktualizować system zarządzania treścią lub wykorzystywana przez ciebie wersja nie zawiera modułu automatycznych aktualizacji.

 

Na oficjalnej stronie projektu Joomla! dostępne są także pakiety językowe (aktualnie możesz wybierać z ponad siedemdziesięciu starannie przygotowanych tłumaczeń), rozszerzenia (ułatwiające dostosowanie CMS do potrzeb użytkownika oraz wprowadzające wiele przydatnych funkcji).

 

Dokumentacja Joomla!

 

Strona projektu Joomla! dostępna jest w języku polskim, dzięki czemu żaden internauta nie będzie miał problemów ze znalezieniem potrzebnych informacji. Gdyby natomiast pojawiły się jakiekolwiek problemy związane z instalacją systemu, konfiguracją lub działaniem strony, zawsze możesz poszukać odpowiedzi na oficjalnym forum lub przejrzeć dokumentację przygotowaną przez deweloperów. Linki do tych źródeł informacji dostępne są bezpośrednio ze strony umożliwiającej pobranie CMS. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności w rozwijanie projektu z pewnością uzyskasz tu odpowiedź na każde pytanie.

 

Pamiętaj, że tylko aktualna wersja oprogramowania zabezpiecza cię przed atakami hakerów, wyciekiem danych i wieloma innymi problemami. Nawet jeżeli wydaje ci się, że aktualna wersja Joomla! jest dla ciebie wystarczająca, to i tak powinieneś jak najszybciej rozważyć przejście na wyższą wersję. Duża popularność CMS Joomla! sprawia, że wiele osób próbuje zaatakować strony tworzone z jego wykorzystaniem. Deweloperzy odpowiedzialni za oprogramowanie szybko reagują na takie sytuacje i wprowadzają aktualizacje bezpieczeństwa, jednak zanim będziesz mógł z nich skorzystać, musisz zaktualizować system zarządzania treścią do najnowszej wersji.